Дві історії про ліки від раку

Мені випадково попалось на очі ім»я Анатолія Потопальського, який працює над винаходом ліків від раку.  Я нічого досі про нього не чула, але Гуггл допоміг і чим більше я занурювалась в цю історію, тим більше вона нагадувала мені іншу історію, яка трапилась в 60-70-х роках в Німецькій демократичній республіці.

Одного разу одна з вітруальних знайомих попрохала знайти вихід на наукові медичні журнали НДР, які, на відміну від західних наукових журналів не відцифровані і зберігаються не в мережі інтернет, а в архівах бібліотек. Мова йшла про пошук перших публікацій, які описують препарат Бендамустін. Коли я занурилась в німецьку літературу,  перед очима розвернулась мало не детективна історія.

Був такий собі мікробіолог Ганс Кньоль (Hans Knöll), який займався поліпшенням фільтрування середовищ від бактерій та розробкою антибіотиків. Втім, його справжні інтереси полягали у пошуку ліків від раку. В 1956 році Інститут мікобіології в Йєні під його керівництвом переходить під підпорядкування Академії наук НДР і до 1976 року Кньоль залишається його директором. Одним з напрямків роботи стає вивчення потенційних цитостатиків, і в 1971 році разом з колегою Вернером Ожеговським він сповіщає про розробку системи тестування потенційно антиракової субстанції, цитостатика бентамустіну. До уваги брався певний тип раку Ehrlich-Ascites carcinom.  Науковці були змушені працювати в умовах серйозних фінансових обмежень, в тому числі це стосувалось і  обмеження в кількості піддослідних тварин.   Особливості тестування полягали в використанні мінімальної кількості тварин. Мінялись дози, час вприскування препарату і фіксувався єдиний критерій — тривалість життя хворих тварин в маленьких групках. По результатам досліджень вдалось виділити препарат, який при цьому дизайні експериментуна межі статистичної достовірності все ж показував певну ефективність. Втім, надісланий на аналіз в Американський раковий центр,  препарат повернувся з вердиктом:  по результатам тестування згідно нової традиційної схеми, препарат не підвердив своїх антиракових властивостей.

На щастя, німці, не чекаючи результатів американської перевірки, вже розпочали свої клінічні дослідження, які показували, що препарат дійсно демонструє протипухлинну дію.  Через невідповідність тестових систем до світових загальноприйнятих, результати клінічних досліджень бентамустіну публікувались переважно в журналах НДР в 70ті роки і для світової наукової спільноти були фактично невідомі.  Причому, як виявилось, навіть серед німецької наукової спільности приділялось дуже мало уваги саме цьому препарату. Найбільші проблеми викликав один з кроків синтезу — хлорування, який не вдавалось проводити ефективно, тому препарат був закинутий на п»ятнадцять років.

Тільки після об»єднання Німеччини фірма Ribosepharm проявила інтерес до цього цитостатика. Він отримав нову назву «Ribomustin» і розпочався новий виток його наукових досліджень практично з нуля, знову починаючи від мишей і закінчуючи клінічним дослідженнями. Насьогодні Ribomustin широко-розповсюджений препарат для лікування певних форм раків і щодня накопичуються все новіші дані про його ефективність.  Його першовідкривач Ганс Кньоль до встановлення справедливості не дожив і помер в 1978 році.

Так ось, повертаючись до Анатолія Потопальського. Слідкуйте за подіями:

45 років тому студент Івано–Франківського медінституту Анатолій Потопальський створив препарат , який ніби-то сприяв припиненню росту ракових клітин.

Цитую «Україну молоду»: Спеціальна лабораторія під його керівництвом була створена при Львівському медінституті наприкінці 60–х років. Група із 40 науковців, яка там працювала, отримала патент на низку протипухлинних преператів, але не змогла добитися реєстрації амітозину в СРСР. Спочатку московські «світила» протягом 10(!!!) років перевіряли ефективність ліків, а потім заявили, що амітозин… не має переваг у порівнянні з іншими протипухлинними препаратами!»

Мова йде про препарат амітозин на основі алкалоїдів, виділених з чистостілу і спочатку успішно застосовувався в ветеринарній практиці при лікуванні пухлин у тварин. Тобто умовно  можна вважати, що стадію тестування на піддослідних тваринах препарат уже пройшов. Соратник Протопальського  Василь Новицький виїхав в Австрію і там йому вдалось налаштувати випуск похідної цого препарату, який отримав назву «Україн» або кодовий номер NSC-631570.

І тут почались митарства цього препарату на Заході. Випуск будь-якого фармацевтичного препарату передбачає стандартну прискіпливу схему тестування. В 2004 році на сайті «Австрия, говорящая по-русски» вийшла дещо емоційна стаття, але по якій цілком можна судити драматичність розвитку подій:

«Американский комитет по лекарственным препаратам запретил «Украин» к применению, заявив, что он не лечит рак. Австрийское министерство здравоохранения, ничем не отличаясь в этой истории от спецслужб эпохи КГБ, запретило использование «Украина» за пределами клинический исследований. Немецкие врачи также заклеймили препарат. Швейцарская лига борьбы с раком также присоединилась к борьбе против «Украина»: «После тщательного исследования литературы и прочей предоставленной информации, Лига и Швейцарское онкологическое общество не могут свидетельствовать о том, что Украин лечит рак у людей и не рекомендуют его к использованию».

Але мабуть до когось таки достукались, бо вже в 2005 році крига скресла і виходить в журналі BMC Cancer наукова  стаття «Ukrain – a new cancer cure? A systematic review of randomised clinical trials«, де проводиться систематичний огляд всіх відомих експериментів і результатів з висновком, що «Україн на рослинній основі є   протираковим засобом, що підтверджено клінічними та доклінічними доказами«. Хоча окремо зауважено, що деякі з результатів не позбавлені вад, тому для переконливих висновків потрібно провести ще ряд додаткових експериментів.

І вже починаючи з 2005 року в світовій науковій літературі з»являється ціла низка публікацій по різноманітним дослідженням точного складу, механізму дії на моделях in vitro та клінічні дослідження.

Короткий огляд деяких результатів наукових досліджень:

Німці досліджували в терапії раку підшлункової залози: «the combined treatment of Gemcitabine and NSC-631570 is a promising therapy for the adjuvant treatment of resectable advanced pancreatic cancer

Італійці рапортують про терапію раку головного мозку «…these findings…support the possible potential of Ukrain for the therapy of brain tumors

Німці досліджують на певній саркомі» Ukrain for the present might be considered as a candidate for subsequent drug developmen

Дослідження механізму дії:

Італійці досліджують ефект препарату на рівні експресії генів і по результатам висновок: «There was a significant, dose-related decrease of glioblastoma cell proliferation and a tendency to downregulation of SPARC at the protein level 72 h after 10 micromol/l Ukrain, suggesting the drug may be a useful therapeutic tool for brain tumors

Поляки досліджують ефект на ферментативну активність в  пухлині: «the decrease of LDH activity in the presence of Ukrain is a promising finding«

Дослідження складу:

Дотошні німці шляхом масс-спектрометрії встановили, що молекулярна структура препарату відрізняється від заявленої. Встановили точний склад, перевірили потужними експериментальними методами і фактично наблизились до розшифровки на які конкретні метаболітичні шляхи діє препарат і це виявилась індукція клітинної смерті. Висновок: «The potent proapoptotic effects of Ukrain are not due to the suggested «Ukrain-molecule» but to the cytotoxic efficacy of Chelidonium majus L. alkaloids including chelidonine

Можливо для когось ці сухі наукові вироки  можуть бути менш вражаючими і переконливими, ніж приклади чарівного одуження безнадійних хвороих. Але прийшов час нагадати, що навіть такі дієві ліки все ще не панацея. У розвитку хвороби задіяні числені гени з трьох великих метаболітичних шляхів, які мають щільно скоординовану роботу. Поломка в будь-якій ланці приводить до розвитку хвороби. Наприклад якщо ми маємо 100 пацієнтів з гліобластомою, ми маєм справу з 100 різних проявів захворювання. Це означає, що ще довго не буде універсальних ліків проти раку. На який саме шлях і на яку саме поломку діє препарат «Україн», ще належить детально вивчати науковцям, але вже зараз можна сподіватись, що він знайде свій шлях до безнадійно хворих.

Стаття про історію німецького препарату Бендамустін закінчувалась словами: «Центральну роль в розпочинанні і доведенні до кінця будь-якої розробки відіграє ініціатива окремих людей, особистостей. Без особистого наукового авторитету Кньолля подібне статистично-сумнівний, але втім переконливий експеримент ніколи б не побачив світ«.

Чомусь хочеться сподіватись, що Анатолію Потопальському вдасться з одного боку довести справу до кінця, а з іншого боку — вберегти препарат від вульгарного маркетингу, коли препарат продається як ліки від усього.

Реклама

26 Responses to Дві історії про ліки від раку

 1. Shao:

  Е-е-е… Руслана, я тут відкрив статтю по останньому посиланню. Повністю не читав — так, пробігся. Але, якщо я вірно зрозумів, там справа в тому, що постулована молекулярна структура, що показана на рисунку 1, достовірного ефекту не має. Що означає, по-перше, хибні первісні висновки відкривачів препарату, а по-друге, ставить під сумнів їхнє дослідження взагалі — адже цитотоксичність хілодонину, що входить до препарату, була відома і без них.
  Я бачу, що мій висновок набагато більш несприятливий для героїв твоєї статті, ніж твій. І я не можу сказати, що ретельно вивчив всі матеріали. То ж — поясни, де я помиляюсь?

  І ще одне: ти не хочеш запропонувати цю статтю на http://www.nauka.in.ua?

  Більш того, коли ти зайдеш на сайт з описом препарату, то побачиш, що їхні висновки про механізм дії на мітоз, або на блокування реплікації, тощо. Що взагалі очевидно не є первинним механізмом. Апоптоз все-таки чітка описана штука. Ти ж бачиш, як німці чітко все по поличкам розклали. Я не приводила взагалі статей вітчизняного виробництва з цих самих причин. Але факт, що препарат працює, хоч навряд чи його вдасться в такому вигляді продати на Заході.

  Так а що публікувати статтю? Хіба нема кому написати з України? Тим більше, що днями він здається дає прес-конференцію. Хіба ж можна щось серйозне писати про людину, банально погугливши? З іншого боку там є пару незрозумілих нюансів з життя соратників, тому я краще помовчу. До того ж мене турбує, що на фоні нашої інформаційної обмеженості там і тотальної безнадьоги цілком можливо, що ці препарати будуть рекламувати дещо пишніше, ніж вони того насправді заслуговують.

 2. не буду стверджувати стовідсотково, але мені завжди здавалося, що Анатолій Іванович не давав своєї згоди Новицькому на використання наробок, але треба віддати останньому належне через примирення багато років потому. Тепер є ізатизон.

  Мені важко вазаглі судити про залаштункові інтриги. Але судячи з усього потужна акція спроби комерціалізації на Заході принаймні дала поштовх до більш детального дослідження ефектів алкалоїдів чистотілу на процеси апоптозу. Бо досі публікації наукових досліджень механізмів дії препарату в українських наукових журналах схожі на бродіння навпомацки в темряві.

 3. dgri:

  …вберегти препарат від вульгарного маркетингу, коли препарат продається як ліки від усього…

  Благодійний фонд А. Потопальського називається «Небодарный целитель» — мені здається, що вульгарність маркетингу в цю назву вже закладена.

  Тільки зараз збагнула, що «небодарний» це не є похідна від слова «бодатись».

 4. Не ті нині пішли випускники Станіславівського медуніверситету чи то пак медакадемії… Проте, і колишнім не бракне Галицької винахідливості — щось у мене не викликає довіри отой благодійний фонд. Особливо пункт їх статуту про: «…прискореного виробництва нових протипухлинних, противірусних і імуномодулюючих препаратів амітозину, ізатізону і їх аналогів…» Що то значить «прискореного»???
  Звичайно, як галичанин і українець, я б хотів ґоноруватись відкриттям, зробленим земляками, але як науковець, я їм чомусь не вірю… Щось у їх символіці та назві є таке непевне, на кшталт, «очищуємо ауру; лікуємо чакри»… Тут потрібно достеменно і дуже прискіпливо розібратись, як то роблять німці. А у медакадемії і у Прикарпатському університеті і досі бавляться із чистотілом, гірчаком, родіолою і т.д. А якщо послухати місцеві Станиславівські новини, особливо 3-тю Студію, то наші науковці відкрили безінсулінове лікування цукрового діабету, панацею від туберкульозу і от-от зроблять прорив у здоланні СНІДу. Якби я не знав більшість з них особисто, і не знав їхньої кухні, то напевно повірив би. А так, як казав Станіславський: «НЕ ВЕРЮ!»

  Все питання в тому, що ми, науковці, не повинні оперувати поняттями «вірю — не вірю». Аналіз результатів показує, що ліки ефективні, очевидно при певних видах раку. Але це, звісно, зовсім не відміняє необхідності детального вивчення механізму дії, складу і побічних ефектів. І тим більше не дає підстав для розмахування прапорами, що ми тут знайшли бо зна що чарівне. Західна фармацевтика на сто кроків попереду, а тут у нас в руках дешевий (насправді дешевший, ніж навіть декларують виробники) дієвий препарат. Чому б ним не скористатись?

 5. На сторінці можна знайти фото розробника препарату, презентація дослідження.

  http://gurt.org.ua/news/recent/1551/

 6. dgri:

  Я не виключаю, що препарат справді може бути ефективним — але такі назви, як «Інститут оздоровлення i вiдродження народiв України» etc., теж не сприяють поважному ставленню до цієї роботи.

  P.S. Анатолія Потопальського у 2004 році було номіновано на здобуття Нобелівської премії, а в 1996 у США його було обрано людиною року.

  OMG… На початку 90-х звання «людина року/тисячоліття» розсилав поштою так званий Кембріджський біографічний центр (я особисто знав двох лауреатів — проте обох жаба задавила заплатити 150 баксів за диплом на красивому папері у файній рамочці), а з Америки пачками надсилали звання членів Нью-Йоркської Академії Наук (за диплом треба було заплатити приблизно стільки ж). Тепер, мабуть, Сухарьовська конвенція вже не діє?

 7. Автор, а скажите а куда написать по поводу обмена ссылок (на какое конкретно мыло)?

 8. romh:

  будьласка скажіть де можна купити ці ліки в Україні добре булоб у Львові ато я вже про труну роздумую щиро буду чикати відповіді !!!!!!!

 9. Vunder:

  Випадково натрапив на цю статтю і вражений! Невже Ви гадаєте, що вічно будите здорові? Чому я вважаю Вас здоровими – бо тільки здоровій людині ніколи не зрозуміти хвору. От Ви кажете: „НЕ ВЕРЮ”, а у онкохворої людини немає часу не вірити, вона хапається за все, лише б жити. Спочатку всі хворі звертаються до Бога. Ходять в церкву, моляться, сповідаються, причащаються. І коли це вже йде від душі, Бог не залишає людину на одинці з хворобою. Він обов’язково дає людині шанс порятунку і як Ісус був посланий з Небес на Землю, так мені в житті Бог послав зустріти видатного вченого, глибоко порядну людину – Анатолія Івановича Потопальського.
  На час нашої зустрічі лікарі від мене повністю відмовилися. Зробивши проколи гайморових пазух вони прокололи пухлину, що викликало її ріст. Після прийому ізатізону в мене повернувся апетит, потім, коли долучився амітозин, поступово я почав дихати носом. На даному етапі, я відчуваю себе цілком здоровою людиною. На знімках МРТ лікарі бачать лише залишки пухлини.
  Зараз я інвалід другої групи. Що пів року я проходжу курс комплексного лікування по методиці Потопальського, і по собі знаю, що це за методика, і як допомагає. Регулярно вживаючи фіточаї А.І. Потопальського я також допомагаю організму долати страшну хворобу. Ці фіточаї можна придбати в багатьох аптеках Києва і інших міст України http://www.potopalsky.kiev.ua/ua/phytotea.html
  Завдяки Анатолію Івановичу я оклигав та вийшов на роботу. А щодо назви інституту „Інститут оздоровлення і відродження народів України”, то на мою думку, вона символізує прагнення допомогти хворим та піклуватися про здоров’я майбутніх поколінь. За допомогою фонду „Небодарний цілитель” всі хворі посильним вкладом можуть допомогти один одному, щоб впровадити в виробництво цей чудовий препарат амітозин. А назва фонду, мені здається символізує, що сцілення йде з Неба, від Бога, через чистотіл, який в переводі з латини означає „ДАР НЕБЕС”.
  Був я присутній і на Громадських слуханнях, бачив і чув багатьох хворих, яким допоміг А.І. Потопальський. Якщо когось зацікавить звіт про ці слухання, то можна почитати на http://www.potopalsky.kiev.ua/ua/public.html

 10. Ігор:

  є багато різних грибів і трав що помагають від різних ракових хворіб. Інтернет має багато посилань

 11. Наталія:

  Шановнi! Прочитала Ваш коментар захотiлося Вам написати. Вашi теоретичнi мiркування для людей, якi цю страшну хворобу побачили на практицi, не знаю… Я дякую Богу, що 15 рокiв тому познайомилася з Анатолiєм Iвановичем Потопальським! У моєї сестри був діагноз- безпігментна меланома, 4-та стадія. Пройшли операцiю, хiмiю, опромiнення. Та надiї було мало, бо метастази ж. Анатолiй Iванович погодився лiкувати мою сестру . Всi цi роки вона проходила курс лiкування амiтозином, iзатiзоном, збором трав, зараз п’є фiточаi Потопальського,які продаються в аптеках http://www.potopalsky.kiev.ua/ua/phytotea.html . Не має сенсу довго розказувати, як ми вдячнi Анатолiю Iвановичу, що вiн значить для нашоi родини, це повинно бути зрозумiлим кожному. Анатолiй Iванович-це лiкар, завдяки якому вже 15 рокiв живе, працює моя сестра. Дiти мають матiр, онуки-бабусю. Це та практика, яка важлива для людей. Горе цiй краiнi, яка не дає змогу укранцям мати дешевi, вкрай необхiднi людям лiки. А Анатолiю Iвановичу ми бажамо здоров’я, Божої допомоги, щоб нарештi його лiки почали випускати для тих, яким вони так необхiднi. З повагою до всiх. Наталiя.

 12. Vunder:

  Випадково натрапив на цю статтю і вражений! Невже Ви гадаєте, що вічно будите здорові? Чому я вважаю Вас здоровими – бо тільки здоровій людині ніколи не зрозуміти хвору. От Ви кажете: „НЕ ВЕРЮ”, а у онкохворої людини немає часу не вірити, вона хапається за все, лише б жити. Спочатку всі хворі звертаються до Бога. Ходять в церкву, моляться, сповідаються, причащаються. І коли це вже йде від душі, Бог не залишає людину на одинці з хворобою. Він обов’язково дає людині шанс порятунку і як Ісус був посланий з Небес на Землю, так мені в житті Бог послав зустріти видатного вченого, глибоко порядну людину – Анатолія Івановича Потопальського.
  На час нашої зустрічі лікарі від мене повністю відмовилися. Зробивши проколи гайморових пазух вони прокололи пухлину, що викликало її ріст. Після прийому ізатізону в мене повернувся апетит, потім, коли долучився амітозин, поступово я почав дихати носом. На даному етапі, я відчуваю себе цілком здоровою людиною. На знімках МРТ лікарі бачать лише залишки пухлини.
  Зараз я інвалід другої групи. Що пів року я проходжу курс комплексного лікування по методиці Потопальського, і по собі знаю, що це за методика, і як допомагає. Регулярно вживаючи фіточаї А.І. Потопальського я також допомагаю організму долати страшну хворобу. Завдяки Анатолію Івановичу я оклигав та вийшов на роботу. А щодо назви інституту „Інститут оздоровлення і відродження народів України”, то на мою думку, вона символізує прагнення допомогти хворим та піклуватися про здоров’я майбутніх поколінь. За допомогою фонду „Небодарний цілитель” всі хворі посильним вкладом можуть допомогти один одному, щоб впровадити в виробництво цей чудовий препарат амітозин. А назва фонду, мені здається символізує, що сцілення йде з Неба, від Бога, через чистотіл, який в переводі з латини означає „ДАР НЕБЕС”.

  Я не зовсім зробуміла сенс ваших претензій. В статті якраз йде мова про те, що препарат очевидно дієвий і ефективний. progenes

  • Психіка людини така, що у безвиході найпримарніша надія стає останнім порятунком. Якщо лікарі не змогли вилікувати, то вони вбили пацієнта, а якщо лікуваття успішне, то Бог допоміг… Така логіка веде в нікуди.

   Чистотіл на латині — Chelidonium major. Родова назва походить із давньогрецької мови і означає «ластів’їна трава», а видова — з латині, що значить «великий», от і виходить — «Ластів’їна трава велика», а не «Дар небес»…

   Я радий, що Вам особисто допомогла терапія Потопальського А.І. І буде дуже добре, якщо його препарати матимуть бодай мінімальну, від анонсованої, позитивну дію. Проте слід опиратись лише на факти. А факти кажуть, що панацей не існує!

 13. Юрій:

  де можна придбати цей припарт?????????!!!!!! в мене мама(42роки, Четверта стадія)в дуже поганому стані! вода в легенях! і отікають ного та живіт! скажіть де можна придбати цей рипарат?????!!!

  На жаль, я наразі проживаю не в Україні і не маю жодного поняття де його можна придбати. Втім вище в коментарях наводять посилання http://www.potopalsky.kiev.ua/ua/phytotea.html Щиро бажаю вашій мамі швидкого одужання progenes

  • UkrParadise:

   UkrParadise:
   Март 17, 2011 в 7:28 пп
   Звертайте до офісу у Львовіwww.ukrain.ua або телефонуйте безпосередньо у Австрію. Ось контакти:
   Nowicky Pharma +43-1-5861223 (Margaretenstrasse 7,Vienna, Austria A-1040)

 14. Вот это да… Мне кажется, минусы намного превосходят плюсы. Думаю, не стоит заморачиваться.

 15. Cool issue, did not thought it would be so great when I read your title!!

 16. згідна з коментарем вище, — великі!

 17. Света:

  хтось знає як зв»язатися з Потопальським , або де можна придбати амітозин ???

 18. Лена:

  Де млжна знайти лыки»Україн»,дуже потрыбны,остання стадыя.Допоможыть!!!

  • UkrParadise:

   Звертайте до офісу у Львовіwww.ukrain.ua або телефонуйте безпосередньо у Австрію. Ось контакти:
   Nowicky Pharma +43-1-5861223 (Margaretenstrasse 7,Vienna, Austria A-1040)

 19. саша:

  Маркетингові назви на реальну швидкість автомобіля
  не впливають. А по суті питання-ці препарати лікують
  дуже ефективно.Вилікував ряд своїх хвороб в тому числі і недоброякісні поліпи прямоі кишки.
  Ізатізон можна замовити у ветаптеках.

 20. UkrParadise:

  УКРАІН — це чудо!!! А доктор Новицький, повірте, друзі, віддав все своє життя цьому препарату тільки тому, що відчував у ньому велику силу про Раку, тому, що бачив,як люди, котрим давали до смерті 2-3 місяці жили на УКРАІНІ ще багато років. Доречі, перші хворі, що вилікували рак остаточно УКРАЇНОМ, живуть ще й сьогодні з 1990-х років. Шановні, щоб щось найменше говорити про такі серйозні речі — потрібно дуже багато вивчати про це. З «Україном» працює сьогодні багато клінік у світі і є чудові результати! Просто за УКРАІНОМ стоіть скромна і порядна людина, яка не перейшла межу Людяності і працює чесним шляхом, що набагато важчий, довший і болючіший навідміну від величезних фармацевтичних компаній світу, з якими працюють піар-компанії за шалені гроші, які їм приносять продажі часто не дієвих препаратів людям, що боряться за останні дні життя. що готові віддати останнє для цього і яких штовхають на це «наші» лікарі, питання в яких ціни людського життя часто дорівнює — не більше гривні…Ситуація з «Україном» в його рідній країні сьогодні нагадує велику правду «посмертних» звань і дощок пошани.А при житті?Всі люди вірять у Вищу силу, що здатна на неймовірне…Тільки не всім дано її зрозуміти!!!І часто ми не тільки не помічаєм щастя біля себе, але і не цінимо його. Сам д.Новицький не раз наголошує на тому, що формулу УКРАІНУ йому підказала Сила зверху у доволі випадковій ситуації, за якою, правда, стояла і продовжує стояти невтомна щоденна важка праця, віра, незмінне бажання жити для людей і сильний поклик у серці!!!Ліки від раку є — і це УКРАІН!!!

  • Йой, яка достойна реклямка!… Та годі уже отих псевдопереможних реляцій. Аби говорити про панацею від раку, треба розуміти, що її не існує, оскільки рак спричинюється різними групами вірусів — це можуть бути і ретровіруси, і папіломавіруси, і ще багато інших… У них різні способи відтворення і життєві цикли. Можливо ці ліки діють на якийсь один вид чи тип сарком, але аж ніяк не усі онкологічні новоутворення — це зрозуміло й студенту другокурснику!
   Нам реклямки не треба — нам факти давай.

 21. Галина Zdravnychka:

  Повірте Ізатізону,хто сьогодні в безвиході через онкологічне захворювання. Це потужний засіб,який викликає достойну відповідь імунітету на все чуже в нашому організмі. Так, рак-це дуже непросто. І моноліків від нього не буде знайдено ніколи.Бо причиною хвороби є тотальне забруднення організму шлаками від недоброякісної їжі,токсинами,радіонуклідами,численною армією вірусів,бактерій,грибів (які в зашлакованому організмі множаться безконтрольно,бо імунітет ослаблений).Ще важливіше «забруднення» душі негативними емоціями,що витоншує і ослаблює нашу ауру. Все це викликає зміни на клітинному рівні (так звані атипові клітини) а далі і на генному рівні.Зле і підступне серце треба вилікувати молитвою,щирим розкаянням,сповіддю і причастям.Тоді відновляться «здорові» вібрації нашого тіла,відновиться енергетична оболонка.Як відомо,всі хвороби починаються на енергетичному рівні. І лише тоді,попросивши в Бога благословення,приступайте до очищення фізичного тіла системно:
  -вегетаріанське харчування
  -очищення по одній з методик клізмами та сорбентами (методика Семенової або Лєбєдєва або Єлісєєвої чи інші).Рекомендую придбати книгу Г.Лєбєдєв «Давайте лечить рак» та Н.Семеновї «Очистись от паразитов»
  -фізичні вправи для хребта Пітера Келдера чи Брега чи Йога
  Ізатізон підключайте після очищення.Він повністю даб»є хворобу,ЯКЩО ВИ ТОГО ЗАСЛУЖИТЕ В БОГА.
  Знаю багато людей,які пішли такою дорогою — І виздоровіли.
  Древня заповідь:
  Якщо ти захворів — зміни спосіб життя
  Якщо це не допомагає _ зміни харчування
  Якщо і це не допомагає — звертайся до лікарів.

 22. […] Progenes пише до WordPress дві різні історії про ліки від раку. […]

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: