Косметичні міфи

Знання коштують дорого, але незнання обходиться ще дорожче.

Поглянувши зранку на своє відображення в дзеркалі, відмітила, що роки беруть своє. Зморшки біля очей видають вік, якби я не намагалась призупинити швидкий плин часу, намазуючи на обличчя креми, що пропонує косметична індустрія. Втім, я вже давно підозрювала, що креми — скоріше дань сподіванням, ніж якийсь дієвий засіб проти невпинного старіння.

Отже, сьогодні розглянемо міфи, які нав»язуються нам косметичною промисловістю і спонукають нас дорого платити за неіснуючі ефекти.

Для початку коротко розглянемо анатомічну будову шкіри і природу її старіння.

Шкіра складається з трьох основних шарів. Епідерміс — це зовнішній шар, який являється бар»єром до зовнішнього середовища. Його клітини кератиноцити проступово рухаються з середини назовні і продукують велику кількість кератину, який утворює щільний еластичний прошарок. Коли клітини досягли зовнішнього шару, вони відмирають. Крім кератиноцитів у епідермісі присутні меланоцити, які продукують пігмент меланін, та деякі клітини імунної системи. Життєвий цикл клітини епідермісу становить 2 тижні.

Під епідермісом розташована дерма, яка являє собою значно складнішу систему тканин. Там є  нервові закінчення, дрібні кровоносні судини, цибулини волосяних фолікулів, жирові та потові залози і різні типи сполучної тканини: той самий колаген надає дермі сили, глікани відповідають за пружність, а еластин — еластичності. Дерма живить епідерміс поживними речовинами, які поступають з кровотоком.

І нарешті, під дермою знаходиться підшкірно-жирова клітковина, яка зберігає поживні речовини, там же проходять числені судини, нервові закінчення. Крім накопичувальної функції вона відіграє також терморегуляторну.

Що ж відбувається в процесі старіння шкіри?

Епідермальний шар стає тонкішим і менш пружним, послаблюються бар»єрні якості шкіри. Зменшена кількість кератину випускає більше вологи з глибших шарів шкіри, що спричиняє відчуття сухості.  Кількість епідермальних клітин зменшується на  10%  за 10 років, крім того вони діляться більш повільно, через це регенеративні якості також погіршуються.

Шар дерми страждає більш комплексно. Він не тільки потоншується, також продукується менше колагена і еластину, зменшується кількість жирових залоз, що також приводить до сухості. Взаємодія дерми і епідермісу погіршується, до клітин епідермісу поступає менше поживних речовин. Підшкірно-жирова клітковина зменшує вміст жиру, об»єм тканини спадає, з»являються зморшки.

Тепер про причини.

В основному процесі старіння шкіри обумовлені генетичною природою. Втім, 90% симптомів передчасного старіння шкіри зумовлені дією ультрафіолету. Причому перші ознаки з»являються в 20 років. Під дією ультрафіолетового опромінення шар епідермісу стає тоншим. Сонячне проміння пошкоджує колаген в дермі, пригнічує його поновлення  і спричиняє накопичення пошкодженого еластану. В роботу включаються ферменти металопротеінази, роль яких в нормі відновлювати пошкоджений колаген. Але при тривалому опроміннені їх робота призводить до накопичення аномальних форм колагену в клітинах і утворення зморшок.

Крім ультрафіолету серйозним фактором раннього старіння є вільні радикали. Це нестабільні молекули кисню, які замість двох електронів в парі містить один. Це жадібні молекули, якиі шукають собі електрон в пару і готові видерти її з любої іншої молекули роблячи її також потенціально «жадібною». Це називається оксидативним стресом і  запускає цілий каскад руйнівних процесів, які приводять до пошкодження мембран, ДНК, а часом і смерті клітин. Вільні радикали утворюються навіть при малих опроміненнях ультрафіолетом, під час куріння та дихання забрудненим повітрям. В нормі організм має цілу низку відновлювальних механізмів, але якщо вільних радикалів забагато, то відновлювальні системи просто не встигають спрацьовувати. Вільні радикали активують вищезгадані металопротеінази, їх робота приводить до накопичення пошкодженого колагену і, як результат, зморшки.

Крім ультрафіолету і вільних радикалів на стан шкіри впливає природній гормональний фон організму, та напруження характерних мімічних м»язів.

А тепер про креми, лосьйони, маски, притірки і пілінги.

Розглянемо вміст баночок з чудо-засобами.

Колаген: ми вже знаєм, що це білкові молекули, які самі продукуються шкірою. При його нестачі формуються зморшки. Косметологи застосовують його для ін»єкцій під шкіру для розгладження зморшок, але як складова крема він неефективний — великий розмір молекули не дає змогу проникнути через епідермальний шар.

Вітамін А: цей вітамін сприяє поділу клітин і мав би приводити до того, що шкіра виглядає гладенькою. Проблема в тому, що цей вітамін дуже чутливий до ультрафіолету і кисню. Він руйнується ще в процесі нанесення на шкіру.

Коензим Q: його ще називають убіхінон і він працює як антиоксидант в боротьбі з вищезгаданими вільними радикалами. Втім, організм сам продукує достатню кількість убіхінону, але один убіхінон проблеми вільних радикалів не вирішує.

Гіалуронова кислота: в нормі вона присутня в сполучній тканині і має здатність утримувати молекули води. Ін»єкції гіалуронової кислоти дійсно розправляють зморшки, але це тимчасовий ефект, який проходить за декілька тижнів. Важко уявити, що в складі крему вона більш ефективна.

Ботокс: цей відомий засіб у вигляді ін»єкцій блокує скорочення дрібних лицьових м»язів, що розправляє мімічні зморшки. Але в складі крему неефективний, бо речовина одразу розкладається на повітрі.

Ще декілька міфів косметичної індустрії окремо для любителів натуральної косметики.

Натуральні компоненти: чи то алоє, авокадова олія, чи то ромашка. Всі вони традиційно вважаються корисними косметичними речовинами. Втім, досі не існує легітимних наукових досліджень, які підтверджують їх ефективність, крім того відомо, що вони часто викликають сильні алергічні реакції.

Гіпоалергенні засоби: дуже часто на косметичних продуктах пишуть «дерматологічно — перевірено». Втім, як правило, серйозних наукових перевірок насправді не проводиться.

Без вмісту алкоголю: означає, що не містить етил-алкоголю. Натомість продукт містить стреарил алкоголь, або ланолін, який також алкоголь.

Без ароматизаторів: дуже часто продукти, які не містять ароматизаторів, все таки їх містять для маскування неприємних запахів. Просто в набагато меншій кількості.

Не тестовані на тваринах: кінцевий продукт не тестований на тваринах, але це не значить, що будь-який його окремий компонент не тестувався на тваринах.

Що робити?

Як вже зрозуміло, найголовніший чинник появи зморшок ультрафіолет. Тому рекомендується ретельно берегти шкіру від опромінення — чи то уникаючи перебування на сонці, чи використовуючи УФ-протекторні креми.

Другий чинник- куріння і нездоровий спосіб життя. Висновки робіть самі.

Перш  за все треба усвідомити, що здорова шкіра не потребує жодного косметичного втручання.

Експерти-дерматологи стверджують, що регулярне використання будь-яких кремів понижує природню функцію шкіри продукування власного захисного шару. Якщо припинити використання крему, шкіра відчувається сухою і стягнутою. Рятує тільки радикальний метод — припинити використиння кремів взагалі. Нормальні функції шкіри відновлюються за шість тижнів. Це саме стосується і використання гігієнічної губної помади. Якщо за шість тижнів фунція все ще не відновлюється, радять легкий лосьйон з низьким вмістом жиру і високою концентрацією сечовини, що утримує воду.

Боротьба з вугрями за допомогою пілінга це гарантований спосіб занести додаткову інфекцію. Для боротьби з вугрями в косметичних салонах пропонують пілінг з фруктовими кислотами. Втім, вони як правило містять концентрацію цих фруктових кислот нижче терапевтичної, яку мають право застосовувати тільки кваліфіковані лікарі.

Косметичних засобів проти целюліту не існує. Поки що найдієвішим засобом проти целюліту вважається вакуумний масаж, який «роздавлює» аномально відкладений жир, що потім виводиться з підшкірної клітковини лімфатичною системою.

На завершення декілька слів про волосся.

Косметична промисловість пропонує багато препаратів для «лікування» волосся. Але волосся це мертвий матеріал. Лікувати його це як мертвому припарка. Воно або само по собі гладеньке, або його структура нагадує стовбур пальми. Косметичні засоби всього-навсього тимчасово склеюють волосяні луски докупи і волосся виглядає блискучим ти гладким. Втім, це нетривалий ефект, який проходить, як тільки «клей» вимивається.

Російський переклад плюс бонус тут

Реклама

8 Responses to Косметичні міфи

 1. я вазмущьон! нас дурили всі ці роки!

  Чекай, зараз індустрія чоловічої косметики починає набирати обертів. Так що тепер будуть одурачувати ще і вас.

 2. Груня:

  я всі ці кошмарні речі знаю. і вперто мажу обличчя якоюсь фігнею. ірраціональна впертість 😦

  у мене найщасливішим для шкіри був час, коли я навіть не вмивалась. потім знову чогось почала.

 3. choana:

  ta nu…
  krem ce placebo i duzhe dieve placebo , tomu nebudu vid nogo vidmovlyatysya

  tym bilshe ya ne v svoij kraini do yakoj genetychno moya shkira prystosovana, ya ne im izhu do yakoi moe tilo prystosovano, tomu svidomo ne spryjmayu cej post.!:-)
  hocha znaemyh budu nalashtovyuvaty same na nogo…

  krim togo mozk silnishyj za ginetyku -golovne iogo napravyty na pravylnu stezu placebnogo krema!

  розумію, нас довго зомбували. але мене щоразу парить платити за це плацебо бєшені бабки. крім того, я уміляюсь любителям виставити своє лице під прямі сонячні промені і думати, що вони роблять для свого обличчя щось корисне.

 4. зульфія:

  дякую. креми я купую, але роздарюю.))
  загаряти не люблю, в солярій хожу зрідка, ну разів 10 на рік.
  а раніше дурепою була як і всі.)

  нема за що. бачу, що про солярії треба буде якось ще додатково писати.

 5. не факт, шо я поведуся на зазивання індустрії чоловічої косметики.

  ну ти не поведешся, так інші поведуться. але я тут на варті споживацького зуду.

 6. А я взагалі думаю що целюліт придумали медичні компанії…

  Навіть не сумніваюсь!

 7. novui:

  Хочу повідомити вам дівчата маловідомий факт, що часте використання губної помади — особливо в ранньому віці, призводить до «вицвітання губ». Скоріш за все там містяться якісь речовини що звужують судини і відповідно знижують кровообіг. Так шо своєрідний наркотик, раз підсів і потім важко відмовитись…, а косметичним компаніям прибутки.
  P.S. Мені особисто подобаються натуральні образи створені Творцем, а не підмазані творильниками.

 8. […] Progenes пише до WordPress про косметичні міфи […]

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: